Dezinsekcí nazýváme všechna opatření, která směřují k hubení nebo omezení výskytu škodlivého a nežádoucího hmyzu a ostatních členovců na přijatelnou úroveň. Patří sem i opatření preventivní, kterými předcházíme proniknutí členovců do objektů. V praxi mají preventivní opatření jen částečný účinek a často je třeba zasáhnout biocidním přípravkem založeným na chemických účinných látkách v různých formách - postřik, popraš, aerosol, požerová nástraha, fumigace aj. Obecně je potřeba dezinsekce dána velkou rozmnožovací schopností hmyzu a ostatních členovců. Dezinsekce se provádí za účelem lidského zdraví a dále zabránění ekonomickým škodám, které hmyz a ostatní členovci působí. Povinnost provádět účinnou ochrannou dezinsekci vyplývá z požadavků zákona 258/2000 Sb. „O ochraně veřejného zdraví“. Pro naše zákazníky zajišťujeme:- Monitoring hmyzu a členovců (feromonové a světelné lepové lapače).
- Dezinsekční zásahy biocidními přípravky v případě potvrzení přítomnosti hmyzu a ostatních členovců.
- Kontrolu účinnosti dezinsekčních opatření (feromonové a světelné lepové lapače).
- Vystavení pracovního protokolu pro účely státních kontrolních orgánů, pro případ nehody, případně pro volbu dalších technologických postupů i jako podklad pro fakturaci.
- Vypracování a realizace plánu ochranné dezinsekce v rámci opatření HACCP.
Dezinsekční opatření provádíme v: - Zemědělských a potravinářských objektech.
- Průmyslových objektech.
- Školách, úřadech a stravovacích zařízení.
- Komunální sféře a soukromých objektech.
- Hotelech a obchodech, oblast po povodních atd.
Opatření směřujeme nejčastěji proti: - Vosy, sršni, mouchy, komáři, mravenci farao a černí mravenci
- Rus domácí, švábi, cvrčci, štěnice, blechy, klíšťata
- Dřevokazný hmyz a brouci, kožojedi, rybenky, potemníci apod.
- Roztoči a klíšťáci v holubím trusu a holuby napadených objektech
K provádění ochranné dezinsekce využíváme pouze biocidní přípravky uváděné na trh v souhlase se zákonem č. 120/2002 Sb. a světelné lepové lapače nebo světelné elektrické lapače. |
|